Prawidłowe sporządzenie dokumentów aplikacyjnych jest podstawowym warunkiem zakwalifikowania kandydata na pierwszy etap rekrutacji, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Niby doświadczenie zawodowe i kwalifikacje są najważniejsze, jednak nikt nie zaprosi na indywidualne spotkanie kogoś, kto może i posiada niezbędne wykształcenie, jednak nie jest w stanie napisać czytelnego i poprawnego CV.
Jako osoba, która tygodniowo wertuje dziesiątki nadesłanych CV wiem co mówię. Ostatnio nasza firma z branży HR zajmowała się rekrutacją specjalistów ds. sprzedaży produktów bankowych dla dużej, zielonogórskiej firmy, specjalista ds. sprzedaży produktów bankowych Zielona Góra. Niektóre z nadesłanych CV były piękne i profesjonalnie napisane – na takie ma się ochotę patrzeć cały dzień, inne z kolei nie nadawały się do niczego innego, jak tylko do kosza. Nie wyobrażam sobie, by w dzisiejszych czasach dorosła i pełnosprawna umysłowo osoba nie była w stanie sporządzić czytelnego życiorysu. Jeśli nie wiesz jak napisać taki dokument – zajrzyj do Internetu, w którym pełno jest wzorów, rad i przykładów prawidłowo napisanego CV.
Niektóre z nadesłanych CV miały format kartki do zeszytu, inne sporządzone były na papierze w kratkę, jeszcze inne miały formę zupełnie nie przypominającą tradycyjnego życiorysu. Dodatkowo, sporządzając CV należy pamiętać o umiarze – nikt nie ma ochoty przeglądać, a tym bardziej czytać pięciostronicowego CV. Starajmy się zmieścić na jednej, maksymalnie dwóch stronach A4.